Problémy s erekcí v mladém věku

U problémů s erekcí v mladém věku jde často jen o nervozitu z prvních sexuálních zkušeností. Je však třeba počítat i s tím, že by mohlo jít o zdravotní problém. Proto je důležité nejprve si uvědomit, jestli je jinak erekce bezproblémová. Ranní erekce, erekce při masturbaci. Pokud se erekce nedostavuje vůbec, v každém případě je třeba konzultovat vše s doktorem.

Pokud je jinak s erekcí vše v pořádku, s největší pravděpodobností půjde o nejobvyklejší problém mladých mužů:

Nervozita

Problémy s erekcí v mladém věku často pramení z nervozity a jiných negativních pocitů. Především u mladých nezkušených chlapců je to úplně přirozené. Sexualita je něco nového. Strach, že nepodám dokonalý výkon a zklamu partnerku, nervozita, nejistota, nesoustředění / přílišné soustředění. To vše je pochopitelné. A u někoho se to projeví jako problém s erekcí. Ať už jde o její ztrátu v nevhodné chvíli, nebo o úplnou neschopnost jí v potřebné chvíli dosáhnout.

Řešení

Chce to v první řadě víc klidu

Vykašlat se na to, jak mi to půjde. Vybrat si partnerku, které věřím a dobře jí poznat. Jít do toho jen ve chvíli, kdy opravdu chci. A možná to znamená, že je třeba ještě chvíli počkat. Počkat si na ten správný pocit, partnerku a místo. 

Je také dobré si uvědomit, že sex se není třeba učit. Chce to se uvolnit. Nechat ho plynout. Není třeba se toho bát.  

A pak je tu ještě jedna dobrá rada

Cvik může být přesně to, co člověku dodá pocit jistoty. A na to jsou nejlepší umělé vagíny. Pokud je nervozita z nezkušenosti ten případ, rozhodně je moc doporučujeme. Díky cviku si to člověk vyzkouší a bude se cítit mnohem připraveněji a sebevědoměji.

Co jiné příčiny?

Při problémech erekce v mladém věku jde nejčastěji opravdu o nervozitu, nebo o jiný zdravotní problém. U mladých mužů nad 20 let už se může projevovat i špatný životní styl, ale v této věkové kategorii to ještě není příliš časté. A co s tím, pokud to tak je, to se dočtěte v části pro další věkovou skupinu: zde

O autorovi